ایستایی وجود ندارد ، هر چه هست جوشش و جاری بودن است.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

پیام صالحی +بیوگرافی

پیام صالحی +بیوگرافی

بیوگرافی,بیوگرافی و زندگینامه پیام صالحی +عکس,بیوگرافی پیام صالحی,زندگینامه پیام صالحی,پیام صالحی

پیام صالحی

Biography

پیام صالحی

پیام صالحی

Payam Salehi-Singer

زادروز ۲۱ اسفند ۱۳۵۳
تهران

پیام صالحی یکی از بنیانگذاران گروه موسیقی آریان که خواننده گروه نیز می‌باشد. ]]پیشهخواننده، گیتارسیت، شاعر، اهنگ ساز، بازیگر، طراح داخلی،مدیر عامل و بناینگذار شرکت طراحی داخلی و تولید مبلبان سون(۷)

پیام صالحی

بیوگرافی کامل پیام صالحی 

پیام صالحی یکی از بنیانگزارن و خواننده و گیتارسیت گروه آریان . وی در ۲۱ اسفند ۱۳۵۳ در تهران در خانه واقع در تهران با مادری خانه دار و پدری پزشک (تخصص اعصاب و روان) متولد شد. به تشویق مادر در سن ۱۲ سالگی سنتور را نزد خانم آزیتا حاجیان از شاگردان استاد فرامرز پایور آغاز نمود ودر دوران دبیرستان در چندین گروه سنتی اجرای نقش کرد. سنتور سازی نبود که همه خواسته ای درونی او را پوشش دهد لذا فرا گرفتن پیانو و آواز را آغاز نمود و سپس به گیتار روی آورد که آن را به عنوان ساز اصلی خود انتخاب کرد. وی در رشته دکتری دامپزشکی تحصیل کرد و پس از اتمام آن به خدمت سربازی رفت که در گردان آموزشی افسران در کرمانشاه با علی پهلوان آشنا شد و همکاری آندو آغاز گردید. گروه آریان در ابتدا گروه سنتی بود توسط پیام صالحی تشکیل شده بود و پس از شروع فعالیت گروه به پیشنهاد او جهت انتخاب نام آریان به معنی جمعی از دوستان همدل و صمیمی و همچنین مخفف کلمه آریانیان می باشد موافقت شد ونام گروه ” آریان ” شد. این گروه از سال ۱۹۹۸ میلادی کار خود را آغاز نمود وتا حالا تعداد بسیار زیاد کنسرت در ایران و کشور های دیگر اجرا کرده است. چهار آلبوم به نام های : ۱- گل آفتابگردون (سال ۷۰) ۲- وا اما عشق (سال ۸۰) ۳- تابی نهایت ( سال ۸۳) ۴-بی تو باتو (سال ۸۷) می باشد. گروه آریان در نوع خودش اولین گروه تاریخ موسیقی پاپ ایران بود و آلبوم واماعشق عنوان پروفروش ترین آلبوم موسیقی را به دست آورده است. برای شروع گروه متشکل از آواز، گیتار، ویلن و دو خواننده اصلی با لحن و نوایی متفاوت که در پشت این نواها آوازی از خانمها به عنوان همخوان تشکیل شد. علاوه بر این غزل ها از بافت مخصوص و عباراتی ساده طراحی شدند تا یک طیف گسترده ای از جامعه جذاب کنند. اعضای اولیه گروه آریان : ۱- پیام صالحی: خواننده گیتاریست اصلی ۲- علی پهلوان: خواننده گیتاریست اصی ۳- سیامک خواهانی: ویلن ۴- محمد رضا گلزار: گیتاریست ۵- برزویه بدیهی: پرکاشن ۶- شراره فرنژاد: گیتاریست ، همخوان ۷- ساناز کاشمری: همخوان ۸- سحر کاشمری: همخوان
در ابتدا تصمیم گرفته شده بود که شهروز فرنژاد (برادر شراره) به عنوان نوازنده کیبورد و پیانوزن همکاری کند؛ اما به سبب داشتن شغل پیشین و سابقه کاری، نینف امیرخاص (نوازنده کیبورد، ارگ زن آشوری) در مکانی از سوی سیامک معرفی شد تا جایگزین او شود و گروه تمرین‌هایش را با او از سر گرفت. به سبب نبود درام زن و ویولن سل در گروه، نیاز به اجرای این ریتم ویژه روی پیانو و ارگ بود.

برای بالا بردن سطح کیفی اجرائی کار، گروه تمرینات مداوم و بسیار زیادی را انجام داد و تصمیم گرفته شد تا مجوزی برای برگزاری اجرای زنده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته شود. بعد از زمانی، گروه موفق شد تا مجوز شعرها را بگیرد ولی در گرفتن مجوز و اجازه از شورای موسیقی وزارت ارشاد ناکام ماند

پیام صالحی

کنسرت کیش و پیشامدهای آن
ایشان با کمک دوستانش موفق شد تا کنسرتی را در جشنواره خرید جزیره قشم (منطقه آزاد) تدارک ببیند که هیچ درخواست و مجوزی برای اجرای آن نیاز نبود.

سرانجام در ۲۲ نوامبر سال ۱۹۹۹ گروه به روی صحنه رفت و بدون هیچ چشم داشت مالی نمایش خود را اجرا کرد. اجرا بقدری موفقیت امیز بود که مسئول اداره کننده موسیقی این مراسم بعد از چند روز مجدداٌ از گروه برای اجرا دعوت کرد، بدیهی است که این بار با پاداش همراه بود.

در طی این دوره، امیرحسین مستعد بعنوان گیتار باس (بم) به گروه ملحق شد.

فیلم اجرای ما توسط برخی تولید کننده‌های موسیقی مورد قبول قرار گرفت و در یک روز مناسب دو تن از شرکت ترانه شرقی به محلی که گروه موسیقی آریان درآنجا تمرین می‌کردیم (زیرزمین منزل من) برای دیدن اجرای زنده ما آمدند، که یکی مدیر شرکت ترانه شرقی (که در حال حاضر مدیر گروه آریان) و دیگری شریک سابق ایشان آقای محمدرضا احمدیان (موسیقیدان) بودند.

بعد از مذاکرات، برای تهیهٔ آلبوم و اجرای کنسرت قراردادی بسته شد. در این زمان، گروه آریان با مدیریت شرکت ترانه شرقی توانست مجوز اجرا روی صحنه را بگیرد و در اول آوریل سال ۲۰۰۰ در تهران به روی صحنه رفت.

 

ایشان علاوه بر کار موسیقی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سون (۷) می باشد تا به امروز یکی از موفق ترین ها در زمینه کار خود می باشد و موفق به کسب چندین جایزه داخلی و بین المللی گردیده است.

پیام صالحی

پیام صالحی

پیام صالحی

پیام صالحی

پیام صالحی

پیام صالحی

پیام صالحی

پیام صالحی+سایت بیوگرافی

loading...