هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

ناصر خیرخواه +بیوگرافی و عکس

ناصر خیرخواه +بیوگرافی و عکس

بیوگرافی ناصر خیرخواه

ناصر خیرخواه

iran Biographyبیوگرافی ناصر خیرخواه

ناصر خیرخواه، مجری تهران بیست، سردبیر راه شب یکشنبه ها و در کل یک رسانه ای تمام عیار،از خانواده ای رسانه ای و از شرق پایتخت پا به عرصه رسانه گذاشت. او این روزها در بیمارستان خاتم تهران بستری است.حال و روز وی انگار خوب نیست..همین موضوع موجب شد به سراغش بریم.

 به گزارش خبرنگار سپید پوش:  ناصر خیرخواه، میهمان همیشگی تلوزیون، این روزها در بیمارستان خاتم الانبیا بستری است. سراغ او رفتیم تا احوالش را جویا شویم.
بیمارستان خاتم الانبیاء تهران شلوغ بود.به بخش ششم رفتم تا به اتاق وی برسم؛اورا نزدیک تر از قاب شیشه ای تلویزیون ندیده بود و الان که از نزدیک وی را میدیدم برایم جالب بود. چهره ای صمیمی که همچنان شمرده و آرام حرف می زند.
از حال و احوال بگذریم،به سراغ شرح گفتگو می روم:

بیوگرافی ناصر خیرخواه

مصاحبه

آقای خیرخواه از دوران تحصیل خود و آغاز فعالیتتان بگویید؟
شرق تهران زندگی میکنیم، کار های مختلف و فعالیت های گوناگونم از دوره دبیرستان شروع شد.در دبیرستان ازادگان خیابان دماوند درس خواندم. در سال ۶۲ وارد جهاد دانشگاهی شدم و بعد وارد حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایران و در عین حال تحصیل خود را ادامه دادم؛ تحصیلاتم بخاطر کار ، با فراز نشیب های مختلفی روبرو بود .
چطور شد به رسانه علاقه مند شدید؟
این که پرسیدید چی شد که از رسانه سر در آوردید شاید بخاطر حضوری بود که برادر من (شهید حمید رضا خیر خواه) در رشته ارتباطات تحصیل کرده بود لذا ایشان مشوق من بودند .من در حوزه فرهنگ اجتماعی غعالیت کردم و در حوزه های  مختلفی مثل وزارت علوم پزشکی بهداشت،دانشگاه علوم پزشکی و بخش نهاد رهبری فعالیت کردم.
من از طریق آزمون سراسری وارد سازمان شدم،بعد از آن آزمون در حوزه گویندگی فعالیت کردم و در سال ۱۳۷۴ وارد حوزه گزارش گری شدم؛ این حوزه را به دلیل تنوع و گستردگی اش بسیار دوست داشتم.
مدیرانی که در محضرشان کارم می کردم بخصوص اقای محمدنیا (رئیس مرکز قم)، اقای پور حسین و بعد آقای مهاجرانی از عناصر نقطه عطف کاری من بودند.
برای اینکه از دانشگاه علوم پزشکی بیرون بیایم و بطور کامل و تمام وقت در سازمان صداوسیما فعالیت کنم دردو مقطع برایم تنفاقاتی افتاد. یکی از آنها سفر مقام معظم رهبری  به قم بود. در آن سال ها ، دقیق نمی دانم در سال ۷۴ یا ۷۵ بود ، من از تهران مامور شدم.
بعد از سال ۷۶ بود که در واقع وارد حوزه برنامه سازی شدم.
بعد از سال ۷۶ ، شاید نقطه عطف بسیار مهم کاری من پوشش خبری و گزارش مستقیم اجلاس سران کشور های اسلامی در تهران بود که برای ایران بسیار اهمیت داشت؛ آن موقع رادیو توانست در کنار تلویزیون در امر نشر محتوایی بهتر عمل کند .
خیلی ها تصور می کردند که من یک چهره سیاسی هستم و بیشتر این گونه تلقی می شد اما در واقع به این شکل نبوده است.
در این بین، بعد از سال ۷۶ ، حضورم درحوزه برنامه سازی جدی تر شد ودر محضر استادانی نظیر سروری ، کیان پور ، بابایی، میرزنجانی ، سرکار پور و سهرابی نزاد به امر سردبیری پرداختم.
راستش بیش از هفت سال در برنامه تهران ۲۰ اجرا کردم ، فضای بسیار متفاوتی داشت و این فضا متاثر از وقایع و شرایط محیطی بود.
برنا مه ها دارای شاخصه های مختلفی هستند لذا برنامه ای که من اجرا می کردم با توجه به شاخصه هایی که داشت برگرفته از سیاست گذاری ها و هدفگذاری های بلند کشور بود.
با اجرای این برنامه و کسب تجربه یک فرصت و موقعیت خاصی برایم پیش آمد؛آن هم سرمایه گذاری رسانه برای من بود که در واقع در حوزه های تخصصی نظیر آموزش ، تولید و نویسندگی بود (که یکی از سطوح بالای سازمان هست )،بعد هم بعنوان تهیه کننده رسمی سازمان تا به امروز کار کردم .
آقای خیرخواه شما این روزها در بیمارستان بستری هستید و ما برای شما آرزوی سلامتی داریم، آیا افرادی که شما رو تا به این مرحله از موفقیت کمک کردند ، الان هم جویای احوالتان هستند؟
نمی دانم از چه زاویه ای بخواهم در مورد این موضوع صحبت کنم ولی خودم دوست نداشتم کسی بداند .چون احساس می کردم که باعث زحمت خواهم بود ولی قام مقام سازمان اقای موسوی از شب اولی که من در بیمارستان برای عمل بستری شدم شخصا پیگیر بودند بعد از آن هم آقایان صوفی، تقدس نژاد و مدیران رادیو ایران و مدام احوال پرسی داشتند ،متاسفانه شاید نوعی کم لطفی ها و یا بی اطلاعی از جانب دوستان در این مورد شامل بنده شده است .
به امید روزهای سرسبز برای ناصرخیرخواه.

 

بیوگرافی ناصر خیرخواه

ناصر خیرخواه

loading...