شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸

بیوگرافی لیلی تقی پور + عکس

بیوگرافی لیلی تقی پور + عکس

 

Bio-Lily-Taqi-Pour-Photo (1)

زندگینامه لیلی تقی پور

لیلی تقی پور متولد ۱۲۹۹ مشهد است.
او اولین فارغ التحصیل زن از دانشکده هنرهای زیبا (۱۳۲۰) بود…

Bio-Lily-Taqi-Pour-Photo (2)

هنر مند نقاش,گرافیست,بانوی نقاش,بیوگرافی بازیگران ایران, زندگی نامه نیما یوشیج, حمیدخیر ابادی,بیوگرافی هدیه تهرانی, رضا داود نژاد, بیوگرافی محمد سلوکی, رابرت دنیرو, رضا بابک بیوگرافی اناهیتا نعمتی,زندگینامه لیلی تقی پور – آکاایران

این نقاش پس از استخدام در آموزش وپرورش به شغل های گوناگونی ازجمله فعالیت در موزه علوم طبیعی، هنرستان بانوان و موزه ایران باستان برای تهیه نقوش پرداخت و به عنوان تصویرگر و همچنین به عنوان گرافیست با مجلات دانش آموز، کتابهای کودکان و مجله “سخن” و “هنرومردم” همکاری مستمرداشت.
درضمن تقی پور همکاری با باستان شناسان در ترسیم نقوش سفالینه و سکه ها و الواح و متون باستانی را نیز درمجموعه فعالیت های خود دارد.

Bio-Lily-Taqi-Pour-Photo (3)
یکی از خصوصیات بارز آثار او استفاده از ترکیب بندی های تصویری و رنگی شاد، پرجلا و پرکنتراست است.
آثار او بی هیچ ادعایی به شکلی ساده فهم و به دور از اشارات و ایهام های متنی پیچیده، تصویرگر لحظه های گوناگون زندگی در ایران است. تابلوهایی که نمایی از قهوه خانه های قدیم و یا آنهایی که زنان را درلباس های قدیمی نشان می دهد.
او همیشه از رنگهای غیرترکیبی و یکدست برای خلق آثارش استفاده می کرد تا غنای بصری خاصی به آنها ببخشد که این مورد خود به درخشان بودن جلوه نور بر تابلوهای او بسیارکمک کرده است

 

loading...