هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

بیوگرافی جیسون استاتهم + تصاویر

بیوگرافی جیسون استاتهم + تصاویر

 

Bio-Jason-Astathm-images (1)

بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم +تصویر

بیوگرافی، زندگینامه وکارنامه هنری جیسون استاتهم بازیگر اکشن هالیوود به شرح زیر می باشد:

نام : جیسون استاتهم : Jason Statham

تاریخ تولد : ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۲ در لندن ، انگلستان

معرفی کوتاه :

جیسون استاتهم در لندن متولد شد. او قبل از اینکه بازیگر شود یک ورزشکار حرفه ای در رشته شیرجه بود و حتی در مسابقات قهرمانی شیرجه جهان در سال ۱۹۹۲ رده ۱۲ را کسب کرده بود. او همچنین مدتی را به عنوان مدل به فعالیت پرداخت و از همین راه بود که به گای ریچی معرفی شد تا در فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels حضور پیدا کند. گای ریچیاستاتم بعد از اینکه موفق شد این کار را انجام دهد، در فیلم Lock, Stock and Two Smoking Barrels حضور پیدا کند. گای ریچی که حالا خیلی از او خوشش آمده بود ، وی را متقاعد کرد تا در فیلم قاپ زنی در کنار بازیگران معروفی همچون براد پیت و بنچیو دل تورو حضور پیدا کند. استاتم که حالا به اندازه کافی معروف شده بود، توانست در سالهای بعد در فیلمهای اکشنی نظیر یگانه ( در کنار جت لی ) حضور پیدا کند و بالاخره در سال ۲۰۰۲ با فیلم ترانسپورتر بود که نام خود را بر سر زبانها انداخت. در سال ۲۰۰۳ هم توانست در بازسازی ایی از فیلم معروف شغل ایتالیایی ( مربوط به سال ۱۹۶۹ ) حضور پیدا کند. برای اینکه قبول کند او توان بازیگری دارد یا خیر، به او گفت که به عنوان دستفروش در یک خیابان کار کند و او را متقاعد کند که واقعا یک دستفروش است!

وجه مشخصه این بازیگر ورزشکار این است که طی مدت زمان کوتاهی کارها و فعالیتهای زیادی را تجربه کرد. شاید کمتر کسی بداند او سال ۱۹۹۲ عضو تیم شنای ملی بریتانیا در مسابقات المپیک بود و مقام دوازدهم را به خود اختصاص داد. اما این همه کاری نیست که جیسن استاتام انجام داده است.
ماشینرانی از علائق اصلیاش است و دوره ورزش هنرهای رزمی را هم دیده است. با این حال در دنیای مد هم کار کرده و مدتی هم در بازار سیاه به عنوان فروشنده حضور داشته است! اما همه جهان او را به عنوان یک بازیگر میشناسند که حضوری آرام، متین و خونسرد روی پرده سینما دارد.

اولین نقش سینماییاش را سال ۱۹۹۸ در فیلم گای ریچی به نام Lock , Stock and Two Smoking Barrels بازی کرد و علت انتخابش برای این نقش تبحرش در کار اتومبیلرانی بود. وی یکی از سرمایهگذاران فیلم هم بود. موفقیت مالی و تجاری این فیلم، شرایط را برای ادامه کار استاتام فراهم کرد.

ریچی در فیلم بعدیاش «قاپزنی» (۲۰۰۰) نقش مهمتری به او داد و استاتام توانست در کنار براد پیت، دنیس فارینا و بنیسیو دلتورو، هنر بازیگریاش را به نمایش بگذارد. در این زمان استاتام از لندن راهی لسآنجلس شد و فیلم «نوبت اوست» (۲۰۰۰) را بازی کرد که امتیاز زیادی برایش محسوب نمیشود. نقش دوم فیلم علمی تخیلی «اشباح مریخ» (۲۰۰۱) را بازی کرد و در همین سال در «تک» در کنار جت لی، صحنههای زیبای ورزش هنرهای رزمی را به نمایش گذاشت. اما بازی در نقش اصلی فیلم اکشن و ورزشی «ترانسپورتر» (۲۰۰۲) بود که استاتام را تبدیل به یک چهره موفق و سرشناس روز کرد.

صحنههای اتومبیلرانی این فیلم به مذاق تماشاگران خیلی خوش آمد و باعث تولید قسمت دوم این فیلم شد. استاتام در نسخه دوباره سازی شده «شغل ایتالیایی» (۲۰۰۳) هم نقش یک راننده خوش دست را به عهده گرفت و تماشاگران را مجذوب هنر اتومبیلرانی خویش کرد. این فیلم که نسخه امروزی یک فیلم موفق کلاسیک انگلیسی (محصول سال ۱۹۶۹) است، این روزها دارد به قسمت دوم خود میرسد و استاتام هم در آن بازی دارد. این بازیگر هماکنون مشغول بازی در فیلم «کرانک ۲» است که قسمت اول آن سال ۲۰۰۶ ساخته شد. قسمت سوم «ترانسپورتر» هم قرار است تا پایان امسال روانه اکران عمومی شود.

Bio-Jason-Astathm-images (2)

نکاتی که باید درباره استاتهم بدانید:

تقریبا تمام صحنه های بدل کاری فیلم ترانسپورتر را خودش انجام داده

او به واسطه حضور در یک تبلیغات که توسط کمپانی ارتباط فرانسوی ایجاد شده بود به سینما معرفی شد

قبل از حضور در فیلم ترانسپورتر ، او مدتی تعلیم دفاع شخصی دیده بود و بنابراین بعضی از سکانسهای مبارزه فیلم ترانسپورتر را خودش ابداع کرد

قرار بود در نقش سوجوخه کوپر در فیلم سربازان سگ حضور پیدا کند اما ترجیح داد بجای آن در فیلم روح های مریخ حضور پیدا کند

قرار بود در فیلم فیلم هیتمن نقش مامور ۴۷ را ایفا کند اما نقش سرانجام به تیموتی اولیفانت رسید

ظاهرا توانایی اش در مبارزه شخصی را با توانایی اش در کیک بوکسینگ ادغام کرده است و سبک خاص خودش را بوجود آورده است!

در دو فیلمش در سکانسی شبیه به هم، او در آسانسور با خودش بصورت خیالی صحبت می کند! اولی در فیلم هفت تیر و دومی در فیلم آشغال

با ری لیوتا در دو فیلم هفت تیر و In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale همبازی بوده است و در هر دوی این فیلمها ، لیوتا نقش دشمن او را ایفا کرده است

قبلا با کلی بروک ، مدل و بازیگر انگلیسی رابطه داشت

اکنون با Rosie Huntington-Whiteley نامزد است

این جمله را هم گفته : شما هیچ وقت برای فیلم مثل crank اسکار نمی گیرید و مسلما فیلمهایی را بازی نخواهید کرد که من در آن بوده ام!

Bio-Jason-Astathm-images (3)

فیلمهای معروف استاتهم :

۱۹۹۸

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

۲۰۰۰

قاپزنی

Turn It Up

۲۰۰۱

روحهای مارس

یکهتاز

ماشین مین

۲۰۰۲

بوکس تایوانی: یک بخت جنگ

ترانسپورتر

۲۰۰۳

شغل ایتالیایی

۲۰۰۴

کولاترال

سلیولار

۲۰۰۵

ترانسپورتر ۲

ریوولور

لندن

۲۰۰۶

آشوب

پلنگ صورتی

کرانک

۲۰۰۷

جنگ

به نام پادشاه: یک داستان Dungeon Siege

۲۰۰۸

دزدی بانک

مسابقه مرگ

ترانسپورتر ۳

۲۰۰۹

کرانک ۲: ولتاژ بالا

شغل برزیلی

 

loading...